Produkty firmy Apple cieszą się dużą popularnością z wielu powodów. Estetyczny wygląd tych urządzeń oraz ogromne bogactwo dostępnych aplikacji sprawiają, że użytkownicy szybko przywiązują się do swoich iPhone’ów. Pomimo licznych zalet, nadal pozostają one zwyczajnymi smartfonami, podatnymi na różnego rodzaju usterki. Co więcej, duża cena urządzeń produkowanych przez Apple sprawia, że kupno nowego egzemplarza stanowi spory wydatek. Dlatego też w pierwszej kolejności najlepiej udać się do profesjonalnego serwisu. Klienci mieszkający w Poznaniu powinni rozważyć skorzystanie z usług serwisu naprawiamy.to, aby mieć pewność, że ich smartfon zostanie szybko naprawiony. W razie potrzeby nie będzie problemów ze znalezieniem części zamiennych do naszego iPhone’a. Serwis ten cechuje się nie tylko solidnym zapleczem technicznym, ale także oferuje rabaty dla stałych klientów. Posiadacze smartfonów z pewnością wiedzą, że są to stosunkowo delikatne urządzenia, które często wymagają napraw pogwarancyjnych. Serwis znajduje się na Jeżycach, przy ulicy Zeylanda 4. Pracujący tam technicy poradzą sobie nie tylko z produktami Apple, ale również smartfonami większości marek spotykanych na polskim rynku.

Najczęstsze usterki dotykające smartfony Apple’a

Najczęstszym powodem wizyty w serwisie jest pęknięty wyświetlacz. Producenci telefonów używają stosunkowo wytrzymałego szkła, które niestety nie sprawdza się w przypadku uderzenia z dużym impetem. Nie inaczej wygląda sytuacja w przypadku produktów Apple’a. Brak dodatkowego zabezpieczenia telefonu w postaci hartowanego szkła oznacza, że prędzej czy później wymiana ekranu iPhone’a będzie jedynym wyjściem. Każdemu może zdarzyć się chwila nieuwagi, która szybko poskutkuje pojawieniem się charakterystycznej pajęczyny na wyświetlaczu. Wizyta w profesjonalnym serwisie pozwoli nam pozbyć się takiej usterki. Z pewnością jest to tańsze rozwiązanie niż kupno nowego smartfona. Rozbity wyświetlacz LCD to nie to samo co rozbity digitizer. Ten drugi element odpowiada za funkcję dotykową naszego telefonu. W obu przypadkach wystarczy wymienić uszkodzony ekran.

Czy istnieje możliwość własnoręcznego naprawienia uszkodzonego iPhone’a?

Posiadacze takiego smartfona mają ograniczone możliwości w zakresie samodzielnych napraw. Wynika to przede wszystkim z faktu, że dzisiejsze smartfony Apple’a posiadają zwartą budowę. Tym samym wymiana szwankującej baterii lub uszkodzonego złącza kart SIM jest problematyczne dla przeciętnego użytkownika. Serwis naprawiamy.to zatrudnia techników, którzy bez problemu udzielą pomocy w tym zakresie.
Brak zdejmowanej obudowy jest szczególnie dotkliwy w przypadku zalania telefonu. Nie da się w szybki sposób wyjąć z niego zmoczonej baterii. Trzeba jak najszybciej wyłączyć smartfon i szybko udać się do serwisu. Profesjonaliści dysponują specjalnym sprzętem, który pozwoli efektywnie pozbyć się wilgoci z urządzenia. Niezależnie od rodzaju usterki, musimy wiedzieć co zrobić przed oddaniem telefonu do serwisu. Chodzi o to, aby w maksymalnym stopniu ułatwić pracę technikom i jednocześnie zabezpieczyć dane na telefonie.

Jak przygotować nasz iPhone, zanim oddamy go do serwisu?

Mimo popularności przechowywania danych w chmurze większość plików nadal składujemy w pamięci naszego smartfona. Regularne robienie kopii zapasowej jest dobrym pomysłem, aby zabezpieczyć się na wypadek utraty telefonu. Oddając smartfon do serwisu, w miarę możliwości powinniśmy wykasować wszelkie pliki z jego pamięci. Oczywiście w przypadku zalanego urządzenia nie będziemy mieli na to szansy. Zawsze trzeba za to wyjąć kartę SIM i zdjąć szkło hartowane lub folię naklejaną z wyświetlacza. Jeżeli mamy naklejkę paypass, to ją także trzeba zdjąć. W przypadku produktów Apple’a mamy do czynienia z bardzo skomplikowanym systemem bezpieczeństwa. Nie wystarczy zdjąć blokady klawiatury. Trzeba dodatkowo zdezaktywować usługę Znajdź mój iPhone (FMI). W przeciwnym razie technicy nie będą mogli uzyskać dostępu do naszego urządzenia. Przeciętny użytkownik może nie wiedzieć jak przygotować telefon do serwisu. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się z serwisem naprawiamy.to.