Współczesny biznes to przede wszystkim komunikacja za pomocą urządzeń elektronicznych. ich obecność jest uzasadniona na spotkaniach, konferencjach, podczas narad czy wyjazdów służbowych. Wynika to przede wszystkim z silnej cyfryzacji naszego życia, ale również z multi-funkcjonalności dostępnych produktów. Co ciekawe, wiele z nich wypiera klasyczne komputery czy laptopy. jakie narzędzia najczęściej wykorzystywane są przez ludzi biznesu?

Najbardziej klasycznym urządzeniem, które umożliwia kontakt z dowolnym miejscem na świecie, jest oczywiście laptop, czyli przenośny komputer. Dzięki stale ulepszanym technologiom współczesne laptopy ważą bardzo niewiele, a ich funkcjonalność rośnie. Sprawdzają się one przede wszystkim w podróżach służbowych, umożliwiając nie tylko pracę podczas lotu samolotem, ale również pobieranie poczty, pisanie niezbędnych dokumentów, rozmowy na żywo jak również korzystanie z niezbędnych do pracy programów.

Warto jednak wspomnieć, że laptopy coraz częściej zamieniane są na tablety wysokiej klasy. Ich parametry techniczne w żadnym wypadku nie ustępują parametrom oferowanym przez firmy komputerowe. Co więcej – nie wymagają one tyle energii, a ich bateria działa znacznie dłużej.

Tym, co działa na ich korzyść są niewielkie rozmiary oraz wielofunkcyjność. Współcześnie tablety pełnią rolę niewielkich komputerów, które pozwalają nie tylko na edytowanie dokumentów, ale również oglądanie filmów słuchanie muzyki, połączenia video oraz wiele innych. Tablety umożliwiają również relaks po godzinach pracy – w sieci dostępnych są tysiące aplikacji o różnorodnym przeznaczeniu. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się przede wszystkim podczas podróży firmowych, jednak ich funkcjonalność jest doceniania także podczas konferencji – tablety umożliwiają również wyświetlanie obrazu na rzutnikach.

Jednym z podstawowych narzędzi pracy każdego biznesmena jest telefon. Dawniej podstawowym kryterium konkretnego modelu była jego trwałość oraz firma. Dzisiaj liczy się również funkcjonalność. Wśród oferowanych na rynku telefonów największą popularnością cieszą się smartfony. Nic w tym dziwnego – posiadają one nie tylko wszystkie funkcje dostępne przy normalnych telefonach, ale również umożliwiają wideo rozmowy, korzystanie z aplikacji nierzadko przydatnych lub niezbędnych w pracy, jak również sprawne korzystanie z przeglądarek internetowych. Smartfony umożliwiają również podłączenie ich do innych odtwarzaczy (komputery, telewizory).

Wśród innych elektronicznych gadżetów, które zaskoczą swoją funkcjonalnością wymienić można również nowoczesne zegarki elektroniczne. O tym, że zegarek jest nieodłącznym elementem stroju biznesmena nie trzeba wspominać – współcześnie jednak posiada on wiele ciekawych funkcji, które również mogą okazać się przydatne, np. podczas podróży służbowych.

Ciekawym gadżetem przydatnym w podróży okazać się może również czytnik – umożliwi on wyświetlanie dokumentów w formacie PDF. Jego bateria starcza na kilka dni swobodnego użytkowania. Dzięki temu każda podróż służbowa upłynie szybko i przy ciekawej lekturze.