Kiedy postanawiamy wystartować z własnym biznesem, zastanawiamy się często długo nad tym od czego zacząć. Wszelkie kalkulacje, które sprowadzamy do analizy strat i prognozy potencjalnych zysków jasno wskazują Nam czy dany kierunek się opłaci czy też nie. Każdy biznes ma swoje określone możliwości, a ponadto dla każdego warto stworzyć własny biznesplan w oparciu o realne możliwości. I co się najczęściej okazuje? Okazuje się, że Ci, którzy z biznesem startują zaczynają od sprzedaży w internecie. I jakby nie patrzeć i nie liczyć jest to najprostsza i najtańsza forma wystartowania z biznesem, który ma się opierać na sprzedaży. Jeśli chcemy biznes oprzeć na produkcji to i tak będziemy musieli to sprzedawać, ale wtedy odbiorcami będą pewnie pośrednicy. Natomiast, jeśli biznes ma polegać na sprzedawaniu czegoś końcowym konsumentom to w większości przypadków, końcem końców, wybieramy sprzedaż przez internet właśnie. Jest to narządzie, którego możliwości w sprzedaży są dzisiaj praktycznie niczym nie ograniczone. Nic więc dziwnego, że kiedy mamy do wyboru sprzedaż stacjonarną albo sprzedaż poprzez internet decydujemy się na to drugie rozwiązanie. Jest ono tańsze, sprzedaż jest na wyższych marżach a możliwości dotarcia do klientów są ogromne. Sama liczba potencjalnych klientów jest zresztą gigantyczna, bo przecież użytkowników internetu są miliony.
Tak wielki potencjał sprzedażowy, jaki tkwi w internecie sprawia, że młodzi Polacy coraz częściej zaczynają od własnego biznesu i przeważnie zawsze jest to sprzedaż przez internet. Jest taki podział pod względem wieku, bo starsi ludzie, którzy chcą coś sprzedawać robią to na targowiskach i straganach, a młodzi sprzedają tylko i wyłącznie w internecie. Różnica w pokoleniach w tej kwestii jest szalenie widoczna. Ale nie w tym rzecz. Sprzedaż przez internet jest przede wszystkim najtańsza w kosztach prowadzenia działalności. Musimy oczywiście zadbać o sprzedażowe narzędzia, którymi się będziemy w sieci posługiwać. Potrzebna będzie strona internetowa, potrzebny będzie adres tej strony, czyli domena internetowa.  Potem taką stronę trzeba umieścić na serwerze i odpowiednio wypromować, żeby potencjalni klienci mogli na nią trafić. Jest jeszcze inna możliwość, a mianowicie można po prostu zainwestować w sklep internetowy poprzez największy polski portal aukcyjny na którym swoje rzeczy wystawiają miliony Polaków. Na tym portalu można również prowadzić sprzedaż, dzięki czemu zarabianie pieniędzy jest już na starcie uproszczone.
Dostęp do internetu ma dzisiaj prawie każdy. Być może są jeszcze miejsca w Polsce, gdzie internet nie dociera ale jest ich coraz mniej i są to naprawdę bardzo ubogie tereny przeważnie w Polsce wschodniej. Co więcej, każdy internauta w wieku do czterdziestu lat jest w miarę na bieżąco z możliwościami, jakie ów internet dzisiaj wszystkim ofiarowuje. Co więcej, jeśli ktoś z młodych ludzi chce coś kupić to pierwsze co szuka tego w internecie. A i coraz więcej starszych ludzi również kupuje w sieci chociażby z pomocą swoich dzieci czy wnuków. Te miliony użytkowników internetu siedzą w nim obecnie codziennie. Ponad dziesięć milionów Polaków ma również konto na największym na świecie portalu społecznościowym, na którym codziennie większość z tych milionów się loguje. Dodatkowo każdy, kto tylko ma dostęp do internetu zna wspomniany powyżej największy portal sprzedażowy. I tak naprawdę na chwilę obecną, żeby rozpocząć zarabianie na sprzedaży w internecie wystarczy jedynie zareklamować się na tych dwóch największych i najbardziej znanych stronach internetowych w Polsce. Na jednej można zdobywać fanów a na drugiej klientów, przy czym Ci pierwsi najczęściej zamieniają się w tych drugich, ale i Ci drudzy zamieniają się w tych pierwszych. Dlatego potencjał, jaki oferuje dzisiaj internet sprawia, że młodzi i nie tylko młodzi ludzie zakładając swój biznes od razu zaczynają od sprzedaży w internecie. Warto jednak wcześniej przeszukać jego zasoby i posprawdzać, czego w tym internecie jest do kupienia najmniej i co warto ludziom do kupienia zaoferować. Sukces firmy mamy wtedy murowany.