Z nowoczesnych telefonów komórkowych z kolorowymi i dotykowymi wyświetlaczami korzysta dzisiaj zdecydowana większość ludzi na świecie. Dzieci i młodzież można śmiało nazywać pokoleniem smartfonów. Już nawet trzylatki potrafią korzystać ze smartfonu i tabletu. Jest to na pewno przyszłość, ponieważ wszystko dzisiaj zmierza właśnie w kierunku nowoczesnych urządzeń multimedialnych i teleinformatycznych. Co bardzo ważne, są to urządzenia, które służą do komunikacji międzyludzkiej. Zatem każdy takie urządzenie chce a raczej musi dzisiaj posiadać w swoim portfelu. I w tym właśnie leży potencjał dla dzisiejszego biznesu. Wszystko co się wiąże z funkcjonowaniem smartfonów i tabletów oraz ich użytkowaniem. Oprogramowanie, gry i aplikacje to słowa, które już dzisiaj rządzą tą całą teleinformatyczną i multimedialną branżą. Każdy smartfon czy tablet ma zainstalowanych przynajmniej kilkanaście aplikacji fabrycznie, od nowości. Co więcej, ich użytkownicy uwielbiają wszelkiego rodzaju gry i aplikacje umilające codzienne życie. W tak ogromnej ilości tych wszystkich potrzebnych programów i gier każdy biznes z tym związany ma dzisiaj nieograniczony popyt na swoje produkty. Liczy się tylko trafiony pomysł, który pokochają użytkownicy elektroniki użytkowej.
Biznes można zrobić na dowolny sposób ale najpopularniejszy pomysł to stworzenie darmowej gry bądź aplikacji, ale z dostępnymi w niej mikropłatnościami. Dzięki mikropłatnościom można zarabiać pieniądze wówczas, kiedy użytkownicy docenią nasz produkt. Kiedy już tak się stanie dochody mogą być nieograniczone. Jeśli użytkownicy smartfonów i tabletów pokochają aplikację bądź grę, którą stworzyliśmy, wydadzą na nią mnóstwo pieniędzy właśnie poprzez mikropłatności. Ten rynek jest generalnie niczym nie ograniczony. Natomiast warto pamiętać, że popularność danej gry czy aplikacji przychodzi nadzwyczajnie szybko ale jeszcze szybciej może ona odejść w niepamięć. Stąd też mottem takiego biznesu powinno być powiedzenie „kuć żelazo póki gorące”. Każdy biznesmen dokładnie wie, jak je rozumieć.
Można oczywiście stworzyć coś ponadczasowego i niezwykle funkcjonalnego, co będzie popularne przez bardzo długi czas. To jednak mało prawdopodobne bo takie gry i aplikacje to odsetek wszystkich dostępnych w sklepach z aplikacjami. Jednak pole do manewru jest gigantyczne a kluczem do prawdziwego sukcesu może być jedynie dobry pomysł. Jego realizację można wcielić w życie samemu bądź z pomocą firmy programistycznej. Bo przecież nie trzeba być programistą, żeby wymyśleć dochodową grę czy aplikację, na której można zarabiać kolosalne pieniądze. Wystarczy jedynie wymyśleć kreację a jej wykonanie można przecież zlecić tym, którzy znają się na programowaniu. W ten sposób na jednym pomyśle zarabia nawet kilka firm. Podstawą jest dobra idea, która przerodzi się w funkcjonalny program bądź grę na telefon komórkowy zwany dzisiaj powszechnie smartfonem. Jeśli napisanie takiej gry czy programu zlecamy programistom to musimy się liczyć z tym, że koszty rozpoczęcia przygody z takim biznesem mogą być naprawdę spore. Decydując się na zainwestowanie sporej ilości środków musimy mocno wierzyć w to, że osiągniemy prawdziwy sukces.

Można również grać w gry o biznesie: tutaj.