Ubiór, szczególnie w sferze biznesowej, stanowi nieodłączny element tego, jak jesteśmy postrzegani. Bez względu na stanowisko czy staż pracy, ważne jest, aby nasz strój odzwierciedlał profesjonalne podejście do obowiązków służbowych. Wiele osób ma jednak wątpliwości co do odpowiedniego ubioru – najczęściej wątpliwości dotyczą garnituru, płaszczy oraz odpowiednio dobranego obuwia. problemem okazuje się również… koszula. Jak zatem powinien ubrać się mężczyzna, aby swoim wyglądem wzbudzać zaufanie w swoich klientach biznesowych?

Najważniejszy jest garnitur. Współcześnie rynek odzieżowy udostępnia setki wzorów, kolorów oraz krojów garniturów, więc każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Oczywiście, osoby, których praca wymaga noszenia garnituru zobowiązani są wybierać takie modele, które są w stonowanych kolorach i posiadających delikatny wzór. niedopuszczalne są garnitury w jaskrawych kolorach – te pozostawmy na wesela oraz bankiety. Garnitur powinien być solidnie wykonany – nie bez znaczenia jest również wybór odpowiedniego materiału! Wybierając garnitur, warto zastanowić się, czy ma być on talkowany czy też nie – oczywiście najważniejszym kryterium jest wygoda. Spędzając długie godziny w garniturze, musi on zapewniać komfort użytkowania i nie krępować ruchów. Mężczyźni najczęściej decydują się na garnitur dwurzędowy – wynika to z funkcjonalności.

Dobór garnituru powinien wynikać również z pory roku – te lżejsze, wykonane z delikatniejszych materiałów, przeznaczone są na okres letni. Są one znacznie bardziej przewiewne, co gwarantuje przepuszczalność powietrza.

Ważnym elementem stroju jest koszula – powinna ona współgrać z garniturem i być dopasowana kolorystycznie. Koszula powinna być zawsze wyprasowana i czysta, warto również zainwestować w solidne spinki do mankietów. Nie ma zasady, czy koszula powinna być gładka czy posiadać wzór – jeśli jednak panowie decydują się na tę drugą opcję, wzór powinien być drobny i nie rzucający się w oczy.

Wraz z kupnem koszuli stajemy przed wyborem odpowiedniego krawata – na oficjalnych spotkaniach biznesowych jest on niezbędny. Podczas codziennej pracy w biurze nie jest on obowiązkowy, chyba, ze mężczyzna zatrudniony jest w bezpośredniej obsłudze klienta biznesowego. Krawat powinien być kolorystycznie dobrany do koszuli.

Tak samo ważnym elementem co koszula czy krawat są buty. Przede wszystkim powinny być one czarne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, wypastowane i czyste. Warto poszukać modeli, które będą nie tylko wygodne, ale i które będą prezentować się dobrze na stopie. W czasie zimy dobrym rozwiązaniem będą eleganckie sztyblety.

Ostatnim ważnym aspektem stroju jest okrycie wierzchnie – panowie najczęściej wybierają ocieplane płaszcze nieco poniżej linii pasa, które są nie tylko eleganckie, ale również doskonale pasują do garniturów. Płaszcze powinny mieć ciepłą podpinkę oraz kołnierz Ostatnim elementem stroju może być ozdobny szal, zakładany podczas zimy lub porywistego wiatru. Elementy takie znaleźć można w sklepach z konfekcją męską.